Legalább huszonegy halálos áldozata van az év legerősebb tájfunjának a Fülöp-szigeteken, s az időközben trópusi viharrá szelídült Hagupi várható nyomvonalán több mint egymillióan költöztek el otthonukból.

Az áldozatok többsége, tizenkilenc ember a tájfun következtében kialakult áradásokban vesztette életét – közölte tegnap a helyi katasztrófavédelem. A tájfun nyugat felé már elhagyta az ország keleti részén fekvő Samar és Leyte tartományt, s tegnap elérte a főváros, Manila térségét. Erejének gyengülésével az ideiglenesen menedéket keresők elkezdtek visszatérni otthonaikba az érintett térségekben. Minden idők legerősebb tájfunjának, a tavaly novemberi Haiyannak több mint hétezer halálos áldozata volt a Fülöp-szigeteken, és több mint négymillió volt azoknak a száma, akik fedél nélkül maradtak vagy megrongálódott az otthonuk. A nemzetközi egyházi segélyszervezetek szerint a filippínók rengeteget tanultak a tavalyi katasztrófából, s sok helyen maguk kezdték elhagyni otthonaikat még jóval a vihar érkezése előtt.



