Lemondott Töröcskei István

Az ÁKK vezérigazgatója a kormany.hu szerint részben a Széchenyi Banknál történtek miatt távozik

Gazdaság
  • 2014.12.08. - 19:20

Benyújtotta lemondását Töröcskei István, az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója a Nemzetgazdasági Minisztériumnál. Erre Orbán Gábornak, a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyekért felelős államtitkárának nyilatkozatában derült fény, amit a kormany.hu-nak adott a hétfői nap folyamán. 

lead ti
"Ami a többségi tulajdonos, Töröcskei István szerepét illeti, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatójaként biztosította az államadósság-kezelés zavartalanságát, olajozott működését az utóbbi néhány hónapban, évben is, ezért a két kérdés egymástól elválasztva kezelendő. Ezzel együtt Töröcskei István lemondását eljuttatta a minisztériumba, s ennek a kérdésnek a rendezése, a döntés ezzel kapcsolatban meg fog születni a következő napokban" - mondta az államtitkár.

 

Forrás: MTI

Reklám