Szigorú ítélet a vietnami drogbandának

Krónika
  • 2014.11.29. - 13:55

Öt év két hónaptól tizenöt esztendőig tartó szabadságvesztéssel sújtotta tegnapi jogerős határozatával a Fővárosi Ítélőtábla annak a tizennégy vietnami, valamint egy magyar állampolgárból álló csoportnak a tagjait, akik korábban ipari méretekben termesztettek és értékesítettek marihuánát Magyarországon.

Az ügyet kirendelés miatt Szegeden tárgyalták.

A bíróság megalapozottnak találta a nyomozás adatait, amelyek szerint a vádlottak Budapesten és környékén, valamint vidéken nagyobb családi házakat, üzemcsarnokokat béreltek ki, majd azokat úgy alakították át, hogy alkalmasak legyenek a növények termesztésére. A bérbeadóknak a piaci árnál nagyobb díjat fizettek, és a tulajdonosokkal elhitették, hogy műhelyeket és varrodákat üzemeltetnek a házakban.

A vietnamiak helyszínenként több százmillió forintot költöttek az ingatlanok átalakítására, a klímaberendezésekre. Lebukásukig a befektetés megérte, mivel volt olyan ültetvény is, amely havonta milliárdos összegű hasznot hozott nekik. A történtek idején a csoport termelte Magyarországon a legjobb minőségű marihuánát. Az ültetvényeken szinte rabszolgaként tartott vietnamiak dolgoztak, akik nem hagyhatták el a házakat, a rendőrségi rajtaütés alkalmával a nyomozók olyannal is találkoztak, aki nem tudta, hogy melyik földrészen van.

Reklám