Bevásárlás előtt áll az MVM

Szlovák villamoscég kerülhet magyar tulajdonba

Gazdaság
  • 2014.11.21. - 15:43

A legnagyobb szlovák villamos­energetikai cég részvényei 66 százalékos csomagjának megvásárlására tett közös ajánlatot a magyar MVM és a Mol tulajdonában lévő szlovák Slovnaft olajipari társaság. A Slovenské Elektrárne irányítási joga is magyar kézbe kerülhet.

Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. a Mol Csoport tagjával, a Slovnafttal közösen vásárolná meg a szlovák villamosművek 66 százalékos, eladásra kínált részvénycsomagját - közölte tegnap a két magyar vállalatcsoport. Az olasz ENEL energetikai cég tulajdonában lévő Slovenské Elektrárne eladó részére november 19-én adták be a nem kötelező érvényű ajánlatot az érdeklődők, amelyek a közlemény szerint a régióban bővíteni kívánják energetikai szerepvállalásukat. A legnagyobb szlovák villamosenergetikai társaság minden vagyonelemének arányos részén felül az irányítási jog is a nyertes pályázóhoz kerül. A fennmaradó 34 százalék a szlovák államé maradna. A cég 5739 megawatt beépített erőművi kapacitással rendelkezik, amellyel a szlovák villamosenergia-igény mintegy nyolcvan százalékát biztosítja. A Mol továbbra is készen áll eladni a horvát INA olajipari társaságban lévő, 49 százalékos részesedését, ha nem sikerül megegyeznie a horvát kormánnyal az irányítási jogról - közölte a magyar cég álláspontját a CNBC amerikai gazdasági televíziónak adott interjúban Simola József. A Mol pénzügyi vezérigazgató-helyettese elmondta, kaptak vételi ajánlatokat, de konkrét cégeket nem nevezett meg.
Reklám