Szeptemberben is bővült az építőipari termelés az előző év azonos időszakához képest. Az augusztusi 13,1 százalékos növekedés után szeptemberben 7,3 százalékos bővülést mértek a kiigazítatlan és a munkanaptényezővel kiigazított adatok szerint - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Szezonálisan és munkanappal kiigazítva a termelés volumene 1,5 százalékkal maradt el az augusztusitól.
Az év első kilenc hónapjában a termelés 18,1 százalékkal bővült 2013 azonos időszakához mérten.
Szeptemberben is az infrastrukturális beruházások hozták a növekedést, sőt az épületek építése tizenkilenc hónapja először csökkent, mégpedig 3,7 százalékkal. Az egyéb építmények építése 17,3 százalékkal - idén a legszerényebb mértékben - nőtt tavaly szeptemberhez viszonyítva a korábbi hónapokhoz hasonlóan az útépítési, vasút-felújítási munkák, valamint a közműfejlesztések jóvoltából.




