Az ülésen több ponton módosították a Fővárosi Önkormányzat szervezeti és működési szabályzatát (SZMSZ). Az SZMSZ-en alapvetően a választási törvényből eredő módosításokat vezették át.
Az egyik legfontosabb változás ezek közül a közgyűlés összetételére vonatkozik: a testület tagja a főpolgármester, a huszonhárom kerületi polgármester és a fővárosi kompenzációs listáról mandátumot szerző kilenc képviselő. Pontosították a szavazásra vonatkozó előírásokat is, például beemelték a a főváros lakosságszámának együttesen több mint a felét képviselő kerületi polgármesterek igen szavazatának szükségességét. Megváltozott emellett a képviselők javadalmazása is. A kerületi polgármesterek pluszjuttatást nem kapnak közgyűlési munkájukért, a kompenzációs listán bejutottak alapdíját pedig csökkentették. A képviselők korábban a főpolgármesteri illetmény huszonöt százalékát kaphatták, amit most tizenöt százalékra vittek le. Az SZMSZ-ből kivették a frakciókról szóló pontokat, továbbá a képviselőcsoportok működéséhez biztosított egyszeri alapellátásokat, egyebek mellett a költségvetési keretet, irodai eszközöket, napilapokat, reprezentációs költségeket. A határozatot huszonhárom igen, hét nem szavazattal, három tartózkodás mellett fogadták el. A bizottsági struktúráról és a tagokról, tisztségviselőkről a Fővárosi Közgyűlés november 26-i ülésén döntenek. w



