A vasárnapig tartó oroszországi világbajnokság „legszenvedélyesebb csapatának” választotta meg a magyar jégkorong-válogatottat a nemzetközi szövetség (IIHF).
A „For the most emotional team” feliratú emlékplakettet szerdán este hozza haza a csapat, amely végül egy győzelemmel és hat vereséggel kiesett, és jövőre a divízió I/A tornán próbálhat meg újra visszakerülni az elitbe.
A szervezők és a rivális csapatok is elismerően nyilatkoztak a magyar válogatott fejlődéséről, valamint a magyar szurkolók által teremtett fantasztikus hangulatról Szentpéterváron.



