A Ferrari távozó elnöke is megerősítette, hogy Fernando Alonso elhagyja a legendás olasz csapatot. Azt még nem jelentette be, hova igazol, de könnyen megeshet, egy évet kihagy a Forma–1-ben, s addig elindul az Audival a Le Mans-i 24 órás versenyen.

A napokban jelentették be, hogy a Ferrari idén áprilisban lemondott csapatfőnöke, Stefano Domenicali november 1-jétől az Audinál dolgozik tovább. A motorsportrészleg vezetését ugyan nem veszi át Wolfgang Ullrichtól, de ettől még – a német sajtó szerint – komoly szerepe lehet abban, hogy Fernando Alonsót megszerezze az ingolstadti autógyár egy évre. Az már nyílt titok, hogy a spanyol pilóta és a Ferrari útjai elválnak az idény végén, a kétszeres világbajnok nem tölti ki a 2016-ig szóló szerződését az olaszoknál. Sok lehetősége azonban nincs, a nagy csapatoknál már szinte mindenhol megvan a jövő évi pilótafelállás. Egyedüliként a McLaren jöhet szóba, de ott sem biztos, hogy váltanak.
Az elmúlt hetekben többen is reális lehetőségként beszéltek arról, hogy Alonso 2015-ben kihagy egy évet, de hogy ne vesszen kárba ez az idő, leszerződik az Audihoz, és indul a Le Mans-i 24 órás futamon is. A spanyol pilóta többször beszélt már arról, hogy valamikor mindenképp ki akarja próbálni magát ebben a kategóriában, és mivel Domenicalival jó a kapcsolata, erre jövőre alkalma is nyílhat.
Alonso búcsúját a héten távozó Ferrari-elnök, Luca di Montezemolo is megerősítette. „Fernando két okból válthat: egyrészt szeretne új környezetbe kerülni, másrészt a kora miatt sem várhat éveket, hogy újra vb-címet nyerhessen – nyilatkozta Montezemolo az olasz RAI televíziónak. – Kiábrándult a csapatból, és elvesztegetett éveknek tekinti, amit a Ferrarinál töltött, azt mondta nekem, új motivációra van szüksége.”
A hírek szerint Alonso helyét a Red Bulltól távozó Sebastian Vettel kapja, a spanyol pilóta jövője azonban sokkal homályosabb.
Hétfőtől már hivatalosan is az anyacég Fiat–Chrysler-csoport elnöke, Sergio Marchionne irányítja a Ferrarit, így a Forma–1-es csapatot is, miután átvette az elnöki posztot a szeptember közepén lemondott Luca di Montezemolótól.
„Ez így nem mehet tovább – jelentette ki Marchionne. – Egy ilyen presztízsmárkának, mint a Ferrari, a versenypályán is ra égi fényében kell ragyognia. A nyeretlen Ferrari nem Ferrari, eredmények kellenek, méghozzá gyorsan, kerül, amibe kerül. Pechesek lehetünk, de a sikertelenség nem válhat általánossá a legendás csapatnál. Amikor Monzában azt láttam, hogy az első hatban egyetlen Ferrari vagy Ferrari motoros autó sincs, azt felettébb nehéz megmagyarázni.”
Ugyanakkor, aki kicsit jobban belelát ebbe a sportágba, az tudja, a sikeresség nem csupán pénz- vagy pilótakérdés. Erre tökéletes példa a Ferrari. Ha tökéletesen teszi egy csapat a dolgát, a látványos formajavulás középtávon is legalább két-három év építkezés után várható.



