Továbbra is kritikus, de stabil az állapota Jules Bianchinak, aki a vasárnapi Japán Nagydíjon szenvedett súlyos fejsérülést. A pilótán három órás életmentő műétet hajtottak végre az este, az operáció után az intenzív osztályon ápolják.
A Marussia pilótája a szuzukai verseny végén pördült meg a vizes pályán, majd egy emelődaru hátsó része alá csúszott. A munkagép egy korábban a gumifalba csapódott autót mentett éppen, amikor Bianchi járműve alágyűrődött. Bianchit a Mie Egyetemi Kórházba szállították. A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) hivatalos jelentése szerint a versenyző, akit eszméletlen állapotban vittek a kórházba, súlyos fejsérüléseket szenvedett és azonnal megműtötték.
A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) sajtófőnöke közleményben jelezte, hogy a CT-vizsgálat súlyos fejsérülést mutatott ki, így megműtik a 25 éves pilótát, aki az operáció után az intenzív osztályra kerül.

"Fekete vasárnap Szuzukában. A francia Jules Bianchi egy segélydarunak ütközött, s életveszélyes állapotba került, írta a svácji Neue Zürcher Zeitung. Húsz évvel Ayrton Senna után a Forma-1-be visszatért a félelem. Egy szerencsétlen baleset, egy rémálom, s mindenki lélegzetvisszafojtva figyeli az aggasztó híreket " - számolt be az olasz Corriere della Sera.
A spanyol El País beszámolója szerint Bianchi balesete nyomán kérdések vetődnek fel az érvényben lévő biztonsági előírásokkal kapcsolatban. A versenyt már korábban félbe kellett volna szakítani. Ráadásul tudni lehetett, hogy heves esőzés fenyeget. A rendezők azonban nem akartak eltérni az eredeti időtervtől."



