A Forma–1 egyik legrégibb szereplője a Mercedes, ám bármilyen meglepő is, gyári csapatként még sohasem nyertek világbajnokságot a németek. A vasárnapi Japán Nagydíjon (8 óra, tv: M1) ez megtörténhet. Ehhez minimum az egyéni vb-címért csatázó Hamilton, Rosberg duó kettős győzelmére lenne szükség Szuzukában.
A Ferrari után a Mercedes az F1 történetének legrégibb szereplője. A Mercedes-Benz már az 1930-as években részt vett Grand Prix-versenyeken, amikor még nem volt Forma–1. A stuttgartiak 1954-ben léptek be először gyári csapatként az F1-be, s a következő két évben meg is nyerte nekik a vb-t az argentin Juan-Manuel Fangio a pilóták között. Aztán hosszú szünet következett. Ennek állítólag az az oka, hogy az 1955-ös Le Mans-i 24 órás versenyen Pierre Levegh Mercedes 300 SLR-jével a közönség tagjai közé repült, s ezzel saját maga és nyolcvannégy néző halálát okozta. A tragédia nagyban hozzájárulhatott a németek 1955-ös visszavonulásához.Teljesen azért nem tűnt el a márka, motorszállítóként évtizedekkel később visszatért. A McLaren 1995-ben kötött szerződést a Mercedesszel, s Mika Häkkinen és Lewis Hamilton is ezzel az erőforrással nyerte meg a vb-t. 2009-ben a bajnok Brawn GP motorszállító partnere volt a Merci. Aztán ennek melegében meg is vették a németek Ross Brawn csapatát, és 2010-től gyári Mercedesek harcolnak a Forma–1-ben. A vb-címhez azonban csak az idén kerültek belátható közelségbe. A 2014-es szezon voltaképpen a két Mercedes-pilóta, az összetettben az élen álló brit Lewis Hamilton és a mögötte második német Nico Rosberg küzdelméről szól. Ami veszélyes lehet rájuk, az a gyakorta önfejű technika. Az eddigi 14 GP-n 11 Mercedes-siker született, így a német csapat tekintélyes előnyre tett szert a konstruktőrök versenyében, vasárnap pedig – ha nem fújják le a futamot a várható tájfun miatt – akár már bajnok is lehet, ha Hamilton és Rosberg kettős győzelmet arat, a Red Bull pilótái pedig nem szereznek két pontnál többet. w