Donald Trump, Vlagyimir Putyin és Volodimir Zelenszkij részvételével tartandó csúcstalálkozót javasolt moszkvai látogatása során John Ratcliffe, a CIA igazgatója – írta az Anadolu. Az Axios értesülése szerint Ratcliffe a héten titokban utazott az orosz fővárosba, ahol azt is felmérte, hogy az orosz hírszerzés vezetői képesek lennének-e előmozdítani az amerikai közvetítésű orosz–ukrán tárgyalások újraindítását.
Az amerikai tisztviselők pénteken tájékoztatták Zelenszkijt a moszkvai megbeszélésekről és a háromoldalú találkozó ötletéről. Az ukrán elnök korábban támogatta egy ilyen csúcs megtartását, Putyin viszont elutasította azt.
A New York Times szerint Ratcliffe Alekszandr Bortnyikovnak, az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat, az FSZB vezetőjének borús értékelést adott a háború alakulásáról, és arra ösztönözte Moszkvát, hogy még helyzetének további romlása előtt kössön megállapodást. Az Axios forrásai szerint a CIA igazgatója Bortnyikovot olyan konstruktív szereplőnek tartja, aki segíthet a diplomáciai folyamat újraindításában.
Kirilo Budanov, Zelenszkij kabinetfőnöke csütörtökön arról beszélt, hogy az amerikai közvetítésű tárgyalások Oroszországgal már szeptemberben folytatódhatnak.







