Halálos áldozatai vannak az éjszakai orosz légicsapásoknak

A támadások következtében családi házak, gazdasági épületek rongálódtak meg

Oroszország-Ukrajna
  • 2026.08.17. - 14:09
orosz ukrán háború odessa odessza kijev
Ukrajna több települése is romokban az újabb pusztító orosz dróntámadások utánAFP/Oleksandr Gimanov

Legalább ketten meghaltak, és sokan megsebesültek az orosz hadsereg éjszakai légitámadásának következtében, lakóházakban és civil infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk – jelentették az illetékes ukrán hatóságok.

Az észak-ukrajnai Szumi megyében az eddigi adatok szerint két ember meghalt, további három pedig megsebesült hétfőre virradóra a drónokkal és irányított légibombákkal végrehajtott orosz légicsapásokban – tudatta a rendőrség a Telegramon. A támadások következtében családi házak, gazdasági épületek, közel 30 garázs, raktárhelyiségek, gabonatárolók rongálódtak meg.

Ötre nőtt az észak-kelet ukrajnai Izjumot ért orosz bomba- és dróncsapások sebesültjeinek a száma- jelentette a Harkiv megyei ügyészség hétfőn reggel a Telegramon. Tizenöt családi házban, valamint többszintes épületekben és gépjárművekben keletkeztek károk. A hatóság háborús bűncselekmény elkövetése ügyében bűnügyi eljárás indított, írja a karpatalja.ma.

Reklám