Montázs

Egy híres tévés műsorvezető édesanyja nem élte túl az elrablását

Maguk az emberrablók értesítették a családot

Nancy Guthrie amerikai tévés műsorvezető és újságíró édesanyja az elrablás után meghalt.

Egy híres tévés műsorvezető édesanyja nem élte túl az elrablását
Nancy Guthrie az FBI weboldalán miután eltűnt otthonából
Fotó: Getty Images via AFP/Brandon Bell

A BBC szerint maguk az emberrablók értesítették a családot a 84 éves nő haláláról. Két üzenetet küldtek a rokonoknak: az elsőben 1 millió bitcoin váltságdíjat követeltek, a másodikban pedig azt állították, hogy meghalt.

A cikk szerint a támadók bocsánatot kértek a tévés műsorvezető családjától, és kijelentették, hogy nem akarták, hogy így alakuljon. A Pima megyei seriffhivatal nem volt hajlandó nyilvánosságra hozni az üzenetek tartalmát.

Februárban Savannah Guthrie 1 millió dolláros jutalmat ajánlott fel édesanyja hollétére vonatkozó információkért, aki február 1-jén tűnt el arizonai otthonából. A nyomozók emberrablást fontolgattak. A nőről úgy tudni, hogy egy körülbelül 1 millió dollár értékű kastélyban élt.

Kapcsolódó írásaink