Az Ötvenhatosok terén állította fel óriás gömbsátrát a Magyar Nemzeti Múzeum, ahol október 19–23. között modern látványeszközökkel mutatta be a történelmet, a nemzeti örökség megőrzésének lehetőségeit, a műértelmezés folyamatos megújulását, elsősorban a fiatalabb generációnak.
A rendhagyó kiállításon archív felvételekkel elevenítették fel a forradalom eseményeit, emellett egy ötven év múlva felbontandó időkapszulát is elhelyeztek. Az utaztatható gömbsátor, a Múzeum-kör-út elnevezésű országjáró projekt a tervek szerint folytatódik. Mint a megnyitón Császtvay Tünde, a múzeum főigazgató-helyettese elmondta, ezek az alternatív kiállítások háromszor nagyobb látogatószámot vonzanak, mint intézményük tavalyi egész éves közönsége. Megfogalmazása szerint azt is meg kívánták mutatni, hogy nem szabad a múltat kizárólag patetikus hangnemben elbeszélni, bár nem szenvedhet hátrányt az értékőrzés sem.



