Visszatért a filmezéshez Roberto Benigni

Az élet szép című holokausztdrámája 1999-ben Oscar-díjas lett

Kultúra
  • 2014.10.13. - 17:56

Visszatért a filmezéshez csaknem egy évtized szünet után Roberto Benigni. A színész-rendező hétfőn beszélt erről az olasz médiában. A 61 esztendős Benini elmondta, hosszú idő után nagyon vágyott arra, hogy ismét forgasson. Kétrészes tévéfilmjének témája a Tízparancsolat.

A színész hangsúlyozta, hogy nem vallási filmet akart készíteni.
"A tévé és a film egymástól nagyon távol eső médiumok, még akkor is, ha a neves rendezők által készített új tévésorozatoknak már teljesen új a stílusa, ami lehetővé teszi, hogy a technikai stáb és a szereplők, alkotók is tudásuk legjavát nyújthassák. A mozi nagy adománya a szintézis, az aranyszabály, hogy egy film két óránál ne legyen hosszabb, amihez én is nagyon ragaszkodom" - fogalmazott a tévéprodukció sajtóértekezletén Benigni. 

A produkciót december 15-én és 16-án sugározza a RAI olasz állami televízió.

begnini
Reklám