Elhunyt Fülöp Zsigmond színművész

Kultúra
  • 2014.10.13. - 16:31

Életének nyolcvanadik évében elhunyt Fülöp Zsigmond színművész, a Magyar Színház tagja. A Nemzeti Színház örökös tagját, a Jászai Mari-díjas, érdemes művészt pénteken este családja körében érte a halál.

Fülöp Zsigmond 20141013
Fülöp Zsigmond (Fotó: MH)

Fülöp Zsigmond a Színház- és Filmművészeti Főiskola elvégzése után a Pécsi Nemzeti Színház, majd a Nemzeti Színház tagja lett. 1971-től a József Attila Színházban, később a Várszínházban játszott. 1984-ben újra a Nemzetihez szerződött, majd 2000-től haláláig a Magyar Színház aktív művésze volt. Karrierje során eljátszott számos színpadi és filmszerepet, főszerepeket alakított televízió- és rádiójátékokban, és szinkronszínészként rengeteg karakternek kölcsönözte a hangját. Szerepeinek „skálája” Rómeótól Cyranóig, Bob hercegtől Raszkolnyikovon át Almaviva grófig terjed. Vendégszerepelt a Gyulai Várszínház nyári előadásain – ahol több helyi elismerést kapott – és a Spirit Színházban is. Az Őze Lajos-díjat elsőként vehette át. Sokat szerepelt a rádióban és televízióban is: tévé- és rádiójátékok, sorozatok őrzik alakításait. Mások mellett forgatott Jancsó Miklóssal (Szegénylegények), Keleti Mártonnal (A tizedes meg a többiek), Mihályfi Imrével (Sellő a pecsétgyűrűn), Fábri Zoltánnal (Édes Anna), Palásthy Györggyel (Kopjások). Szinkronszerepeinek száma kétszázötven körül van. Többek között Alain Delonnak (tizenkilenc alkalommal, először 1962-ben) és Michael Caine-nek (tizennyolcszor) kölcsönözte a hangját. A család gyászában osztozik a Magyar Színház. A színész temetéséről később intézkednek.

Reklám