Országos hangszergyűjtő akciót hirdet a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Symphonia Alapítvány szegénységben élő gyerekek javára. A gyűjtést neves muzsikusok – Kocsis Zoltán, Szenthelyi Miklós, Mága Zoltán és Demjén Ferenc – is támogatják adományaikkal.
A monori romatelepen 2013 augusztusában kísérleti jelleggel elindított zenepedagógiai program sikere után idén szeptemberben Észak-Magyarország és Dél-Dunántúl 15 általános iskolájában kezdték el a speciális zenei foglalkozásokat rászoruló családok gyermekeivel. A Szimfónia Program iránti nagy érdeklődés miatt hirdetik most meg a hangszergyűjtő akciót – hangzott el a jótékonysági programról szóló hétfői budapesti sajtótájékoztatón.
Kupper András, a Symphonia Alapítvány elnöke elmondta: a Venezuelából negyven évvel ezelőtt útnak indult program lényege, hogy a gyerekek a közös zenélés révén megtanulnak figyelni egymásra, és megtapasztalják, hogy egy zenekarban, miként a társadalomban is mindenkinek megvan a saját szerepe, feladata. „Aki egyszer hangszert vesz a kezébe, soha nem fog fegyvert fogni” – idézte Kupper András az El Sistema nevű program alapítóját.




