Külföld

Sajátjaként használta a posta kasszáját egy alkalmazott

Lebukott, elvitték

Szép summát sikkasztott el a saját cége kasszájából egy postai dolgozó.

Sajátjaként használta a posta kasszáját egy alkalmazott
Mennyi is a napi illegális betevő?!
Fotó: AFP/AltoPress/Frédéric Cirou

1,4 millió dináros (4,2 millió forintos) hiány miatt őrizetbe vettek egy postai dolgozót Szerbiában - írja a Vajdaság Ma. Mint a cikkben olvasható, az ügyészség közlése szerint a gyanúsított a saját jogtalan vagyoni haszonszerzése érdekében szabálytalanul kezelte a pénztárat, aminek következtében jelentős hiány keletkezett.

A nyomozás adatai alapján a hiány eltitkolása érdekében jogosulatlanul vett fel pénzt a Posta Takarékpénztár egyik ügyfelének folyószámlájáról, hogy ideiglenesen fedezze a pénztári passzívumot.

A hatóságok letartóztatták és kihallgatták a delikvenst.

Kapcsolódó írásaink