Külföld

Kuvait felé kilőtt iráni ballisztikus rakétákat semmisített meg az amerikai haderő

A közlemény szerint "önvédelmi" műveletekről volt szó

Kuvait, valamint az ott állomásozó amerikai haderő irányába kilőtt iráni ballisztikus rakétákat semmisített meg hétfőn az Egyesült Államok hadserege - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM).

Kuvait felé kilőtt iráni ballisztikus rakétákat semmisített meg az amerikai haderő
Irán dróntámadást indított Kuvait ellen is
Fotó: AFP/Anadolu/Stringer

Az amerikai hadsereg Közel-Keletért is felelős irányítási törzsének washingtoni idő szerint hétfőn reggel kiadott közleménye szerint az incidensnek nincs sebesültje.

A CENTCOM nem sokkal korábban arról tett hivatalos bejelentést, hogy az elmúlt hétvégén amerikai légicsapást hajtottak végre iráni célpontok ellen. A közlemény szerint "önvédelmi" műveletekről volt szó, azt követően, hogy iráni részről lelőttek egy nemzetközi vizek felett közlekedő MQ-1 típusú amerikai katonai drónt.

A beszámoló alapján a válaszlépés részeként egy amerikai vadászrepülőgép hajtott végre műveletet iráni légvédelmi állások, egy irányítási állomás, valamint támadó drónok bázisa ellen, ami "fenyegetést jelentett a térség vizein áthaladó hajókra".

Kapcsolódó írásaink