Külföld
Kazahsztán olajexportja az egyik fő áldozata az ukrán támadásoknak
A közép-ázsiai ország kénytelen mindent eltűrni

És mi a helyzet Kazahsztánnal? A minap Serik Zhumgarin gazdasági miniszter találkozott az ukrán külügyminiszter-helyettessel.
A hivatalos tájékoztatás szerint a felek megvitatták az országok közötti gazdasági együttműködés növekedését, valamint az Államközi Kereskedelmi és Gazdasági Együttműködési Bizottság tevékenységének folytatásának lehetőségét.
Megjegyezték, hogy 2025-ben a kereskedelmi forgalom 415,8 millió dollárt tett ki, ami 5,4 százalékkal több, mint 2024-ben.
„Legyőzik a köztársaság gazdasági érdekeit? Ukrajna még csak nincs is a tíz legfontosabb ország között, amelyekkel Kazahsztán aktív exportot és importot hoz létre. Ki akkor a legfontosabb ezen a listán? Oroszország, természetesen” - jegyezte meg az Eadaily.
