Türkmenisztán tizenhat országból származó több mint 200 embernek segített elhagyni az Egyesült Államok és Izrael által támadott, vele szomszédos Irán területét - közölte az asgabati külügyminisztérium szerdán.
A tárca tájékoztatása szerint egyebek között közép-ázsiai országok, valamint Kína, Oroszország, az Egyesült Államok, Finnország, Svédország, Hollandia, Németország, Törökország és Szaúd-Arábia állampolgárairól van szó. A minisztérium hangsúlyozta, hogy a közel-keleti régióban kialakult helyzetre való tekintettel Türkmenisztán, a humanizmus és a kölcsönös tisztelet elveire alapozva, nemzetközi kötelezettségeit szigorúan betartva, teljes mértékben biztosítja a külföldi állampolgárok számára az átkelést az iráni-türkmén határon.
A türkmén hatóságok emellett vállalták az érkezők kísérését, Asgabatban pedig szállást, étkezést és transzfert biztosítanak számukra. Jelenleg öt határátkelő van nyitva az iráni-türkmén határon.






