Kivonult egy Benjámin Netanjahu miniszterelnök meghirdette megbeszélésről szerda reggel Jaír Lapid pénzügyminiszter a ciszjordániai útépítésekkel kapcsolatos nézetkülönbségük miatt - írta a Háárec című izraeli újság internetes kiadása. Lapid kijelentette, hogy támogatja a jeruzsálemi fejlesztéseket, de a ciszjordániai úthálózatnak még nem jött el az ideje.
Lapid a tárgyaláson azt mondta Netanjahunak, hogy ellenzi a pénzköltést az elszigetelt telepek fejlesztésére, különösen a jelenlegi feszült külpolitikai helyzetben, amikor Izrael szembekerült az Egyesült Államokkal és az Európai Unióval - szivárogtatták ki a helyi sajtónak a pénzügyminiszter pártjától, a Jes Atídtól (Van Jövő). Lapid azzal is érvelt, hogy Izraelben máshol jobban van szükség a szóban forgó forrásokra.




