Jégkorszak Magyarország és az Egyesült Államok között – ezzel a címmel közölt írást a Neue Zürcher Zeitung című svájci lap tegnap az amerikai beutazási tilalomról.
A legnagyobb amerikai magyar szervezet, az Amerikai Magyar Szövetség levélben fordult Victoria Nulandhoz – írta szombaton a Válasz.hu. A szervezet szerint a bizonyítottan Amerika- és NATO-szövetséges, demokratikus Magyarországot gyakran igazságtalanul ítélik meg. A levélben felsoroltak öt tényezőt, ami hozzájárulhatott a félreértéshez. Ezek között megemlítik, hogy az amerikaiakat nem különösebben érdekli a történelem, pedig csak ennek ismeretében érthetnék meg a jelent. A 20. század vérzivataros időszaka nem segítette Magyarországot a demokrácia építésében. Megemlítik, hogy a magyar népnek az a benyomása – lehet, hogy tévesen –, hogy amikor az amerikaiak beavatkoztak az ország ügyeibe, akkor mindig elfogultan a baloldalnak kedveztek, az Egyesült Államok pedig hajlamos arra, hogy eltekintsen Magyarország és a régió fájdalmas posztkommunista átalakulásától.



