Kétnapos csúcsértekezlet kezdődik csütörtökön Brüsszelben, a résztvevők a 2030-ig szóló klíma- és energiastratégiáról próbálnak egyetértésre jutni. Az állam- és kormányfők találkozójára Orbán Viktor magyar miniszterelnök is a belga fővárosba utazott.




