Pintér: Közösen küzdünk az illegális migráció ellen

Magyarországon, Ausztriában és Szerbiában az egyik legnagyobb probléma az illegális bevándorlók nagy száma

Külföld
  • 2014.10.17. - 15:18

További közös erőfeszítések szükségesek az illegális migráció és az embercsempészet elleni küzdelemben - hangoztatta Pintér Sándor belügyminiszter pénteken Budapesten, miután megbeszélést folytatott osztrák és szerb kollégájával. A belügyi tárca vezetője Johanna Mikl-Leitner osztrák és Nebojsa Stefanovic szerb belügyminiszterrel az embercsempészet és az illegális migráció elleni fellépés lehetőségeiről tárgyalt. 

visszafogadási
A szerb belügyminiszter jelezte azt is: Pintér Sándorral megbeszélést folytatott arról, hogy a két ország katasztrófavédelmi szervezetei hogyan tudnak együttműködni nemcsak az árvizek, hanem az egyéb természeti katasztrófák esetében is.  

Nebojsa Stefanovic megköszönte a magyar és az osztrák belügyminiszternek a nyári árvíz idején nyújtott segítséget. 

 

Forrás: MTI

Reklám