Súlyos merényletsorozatot követtek el csütörtökön az iraki főváros síiták lakta északi és nyugati részében: négy autóba rejtett pokolgép robbant fel egymás után, és megölt legalább harminchat embert - közölte a rendőrség.

A francia hírügynökség szerint október eleje óta közel négyszáz, szeptemberben pedig több mint 1100 emberrel végeztek terroristák Irakban. A legtöbb merénylet a kormányerőket az Iszlám Állam (IÁ) nevű szélsőséges szunnita szervezettől elválasztó frontvonal mentén történik.



