Orbán Viktor kormányfő is felszólal Milánóban a tizedik Ázsia-Európa Találkozón (ASEM) - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár szerdán. A tanácskozást csütörtökön és pénteken tartják, témája a "felelős partnerség a növekedésért és a biztonságért" lesz.
Az idei tanácskozás témája a "felelős partnerség a növekedésért és a biztonságért" lesz.
Az Európa és Ázsia közötti párbeszédet és együttműködést szolgáló fórumot 1996-ban hozták létre, a szervezetnek - honlapja szerint - ma mintegy félszáz tagja van. A tagországok a legmagasabb, állam- és kormányfői szinten kétévente ülnek össze.
Forrás: MTI



