"Amerika, a cionizmus, és különösen a mások egymás ellen hangolásának gyakorlott szakértője, Nagy-Britannia gonosz kormánya jelentősen növelték erőfeszítéseiket, hogy szembefordítsák egymással a szunnitákat és síitákat." - fogalmazott Ali Hamenei ajatolláh, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője egy hétfői beszédében.
"Létrehozták az al-Kaida (nemzetközi terrorszervezetet) és az (Iszlám Államot) az (Iráni) Iszlám Köztársaság elleni harc és a megosztottság megteremtése érdekében, de ma mégis ellenük fordultak" - folytatta Hamenei.




