Legalább tizeneg yáldozata van annak a donyecki bombázásnak, mely során egy iskolát és egy buszt ért találat szerdán. A helyi sajtóosztály szerint az oroszbarát szeparatisták felelősek a történtekért, az orosz külügyminisztérium az eseményeket a nemzetközi jog cinikus és durva megsértésének nevezte.
Az általános iskolát ért találat következtében négy felnőtt életét vesztette és nyolc megsérült. A lövedék becsapódásának pillanatában 70 gyermek volt az iskolában. Közülük senki sem sérült meg, a pedagógusok valamennyiüket átvezették az alagsorban lévő óvóhelyre.




