A Bajai Járási Ügyészség bódult állapotban elkövetett járművezetés és más bűncselekmények miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki drog hatása alatt autózott, majd egy presszó teraszán rátámadt egy vendégre.
A felfüggesztett börtönbüntetés próbaideje alatt fogyasztott kristály fantázianevű szintetikus drogot egy férfi tavaly augusztusban. Ezután a vádlott annak ellenére autóba ült, hogy a vezetési képességére hátrányosan ható szer befolyása alatt állt. Este egy italbolt teraszán szóváltásba keveredett egy nővel, majd térden rúgta és többször megpofozta a nő élettársát. A férfi másnap reggel az autójában, crack pipán keresztül ismét fogyasztott a fehér porból, majd újból autóba ült – írja Magyarország Ügyészsége.
A bántalmazott férfi nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Az ügyészség a büntetett előéletű férfit bódult állapotban elkövetett járművezetés, kábítószer birtoklás, valamint garázdaság vétségével vádolja, és végrehajtandó fogházbüntetés kiszabását indítványozta azzal, hogy a korábbi, felfüggesztett büntetését utólag végre kell hajtani. A lefoglalt kábítószer és a fogyasztáshoz szükséges kellékek elkobzása mellett az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság kötelezze a vádlottat a 430 ezer forintos bűnügyi költség megfizetésére.







