Szívhez szóló gyermekálmok

Kiállítás nyílt a Pető Intézet diákjainak rajzaiból

Krónika
  • 2014.10.30. - 15:21

Szalagok, színes masnik jelzik a mankókon, botokon és kerekes székeken, hogy használóik ünnepségre jöttek.

diákrajz 20141030
A művek „hol mosolyt, hol könnyet csalnak a néző szemébe” (Fotó: Horváth Péter Gyula)

A vidám gyereksereg, kísérőik, családtagjaik és a vendégek megbűvölve nézik a fantasztikus rajzokat és festményeket, amelyeket különböző korú iskolás gyerekek készítettek. Egyvalami közös bennük: valamennyien a Pető András Főiskola gyakorló konduktív általános iskolájának tanulói. A Mammut Bevásárlóközpont, a Kölyökpark játszóház és a Pető Intézet szülői munkaközösségének szervezésében tegnap megnyílt rajzkiállítás november 10-ig látható a bevásárlóközpont harmadik emeleti függőhídján és a játszóházban.

Évek óta szerettük volna megvalósítani ezt a kiállítást, és most végre sikerült. Reményeink szerint vándortárlat lesz belőle, más bevásárlóközpontokba is szeretnénk elvinni a rajzokat – mondta lapunknak Fekete Éva, a játszóház tulajdonosa. Ezek a mozgássérült és sajátos nevelési igényű gyerekek, akik nem tudnak úgy leülni egy asztalhoz, mint az egészségesek, hiszen napi harcot kell vív­niuk elemi dolgokkal is, olyan fantasztikus alkotásokat készítettek, amelyek hol mosolyt, hol könnyet csalnak a néző szemébe – fogalmazott a megnyitón Vadász Zsuzsanna konduktor, rajzszakkörvezető. A rajzok hol örömből, hol vágyakozásból, tervekkel és szeretettel készültek, sokszor nem tökéletes kézzel, sokszor más segédeszközzel – hangsúlyozta a művészetterapeuta. Hozzátette, a szervezők azt szeretnék, ha ezzel a kiállítással az alkotásokon keresztül közelebb kerülne egymáshoz egészséges és sérült gyermek és család, ahol egymásra találhat a „szeretném” és a „képes vagyok”, és ahol egyértelművé válik, mennyire nem fontos, hogyan élünk, csakis az, hogy mi lakik a szívünkben.

Reklám