Bár újabb megbetegedésekről nem érkezett jelentés, nyolcvankét embert orvosi megfigyelés alá helyeztek a nyugat-afrikai Maliban, mivel mindegyikük kapcsolatba került azzal a kétéves, ebolavírussal fertőzött kislánnyal, aki a múlt héten hunyt el – tájékoztatott az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
Diplomáciai források szerint a világ egyik legszegényebb országaként számon tartott Mali nem tudná elejét venni a járvány továbbterjedésének, a WHO ugyanakkor azt fontolgatja, hogy egészségügyi kezelőközpontot nyitnak az országban. Mali a nyugat-afrikai térség hatodik országa, ahol a vírus megjelent. A járványnak Libériában, Sierra Leonéban és Guineában ötezer halálos áldozata van már, Szenegálban és Nigériában sikerült megállítani a vírus terjedését.
Jim Yong Kim, a Világbank elnöke tegnap kijelentette: a kór elleni hatékony küzdelemhez további ötezer szakemberre lenne szükség a régióban, Nkosazana Dlamini-Zuma, az Afrikai Unió elnöke pedig azt mondta, újabb kétezer egészségügyi dolgozót küldenek a térségbe. Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár szerint a vírus terjedése gyorsabb, mint a nemzetközi közösség reagálási képességei.
A Pentagon hétfői tájékoztatása szerint olaszországi bázisán az amerikai szárazföldi haderő megkezdte minden Nyugat-Afrikából visszatérő katonájának karanténba helyezését. Eddig tizenegy embert különítettek el, közöttük egy tábornokot.



