Az illetékes dél-koreai ügyészek halálbüntetést kértek hétfőn annak a dél-koreai kompnak a kapitányára, amelynek áprilisi szerencsétlenségében több mint 300-an meghaltak, döntően iskolás gyerekek - jelentette a Yonhap hírügynökség.

Az ügyészek továbbá életfogytig tartó börtönbüntetést indítványoztak a komp legénységének három olyan tagjára, akinek feladata volt a jármű navigálásában való részvétel, és akiket gondatlansággal vádolnak, illetve azzal, hogy nem segítettek menteni az utasokat az április 16-án történt tragédiában.
A 68 éves Li Dzsun Szok kapitány és a szóban forgó három ember rögtön elhagyta a kompot, miután az megdőlt és süllyedni kezdett, az utasokat pedig arra utasították, hogy maradjanak kabinjukban.
A legénység további 11 tagja ellen 15-től 30 évig terjedő börtönbüntetést kértek szintén az utasok cserbenhagyásáért és a hajózásbiztonsági szabályzat megsértésért.
A Szevol komp 476 emberrel Dél-Korea délnyugati partjainál süllyedt el. A tragédiában 304-en, többségében középiskolások vesztették életüket, 10 ember holtteste a mai napig nem került elő. Ez volt az ország történetének legsúlyosabb hajóbalesete, amely miatt rengeteg bírálat érte a hatóságokat és a kormányt.



