Maliban is megjelent az ebola

Az egészségügyi miniszter közölte, hogy nincs ok a pánikra, mivel hamar észlelték a kórt

Krónika
  • 2014.10.24. - 15:15

Egy kétéves kislánynál diagnosztizálták az ebola-vírust Maliban pénteken. A gyermek Guineában kapta el a vírust édesanyjával együtt, aki belehalt a betegségbe. A kislány nagymamájával tért vissza Maliba, ahol megfelelő ellátásban részesül.

Mali már a hatodik nyugat-afrikai ország, amelyet az ebola-járvány sújt.
Libériában, Sierra Leonéban és Guineában a legsúlyosabb a helyzet.

"A kislány állapota javul, annak köszönhetően, hogy gyorsan észleltük a kórt. Szeretném világossá tenni, hogy nem minden esetben halálos a betegség" – igyekezett megnyugtatni az embereket a mali egészségügyi miniszter.

Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint már csaknem 4900 halálos áldozata van a járványnak Nyugat-Afrikában. A világszervezet szakértői csoportokat küld Maliba és Elefántcsontpartra, hogy megpróbálja megakadályozni az ebola terjedését.

 

Forrás: MTI

Reklám