Jogsértő volt a zuglói hajléktalanok kunyhóinak három évvel ezelőtti elbontása - mondta ki csütörtökön a Fővárosi Ítélőtábla nevében eljáró Debreceni Ítélőtábla, helybenhagyva a Fővárosi Törvényszék határozatát. Az ítélet jogerős.
A Debreceni Ítélőtábla a XIV. kerület önkormányzatának intézkedését jogsértőnek találta, és arra kötelezte, hogy 15 napon belül a felperesektől magánlevélben kérjen elnézést, valamint fizessen nekik fejenként 500 ezer forint nem vagyoni kártérítést, annak kamataival együtt.
Fórizs Ildikó, a Debreceni Ítélőtábla sajtószóvivője elmondta: az ítélet szerint az önkormányzat megsértette a felperesek személyhez fűződő jogait, valamint az egyenlő bánásmód követelményeit azzal, hogy 2011 októberében előzetes tájékoztatás nélkül ledózerolták a felperesek állandó lakhelyül szolgáló építményeit, ingóságaikat pedig megsemmisítették.




