Megfertőződött ebolával az a dallasi ápoló, aki a múlt héten meghalt libériai ebolabeteget, Thomas Eric Duncant ápolta. A kórházban a nővérek is bevallották, hogy rendkívül felelőtlenül viselkedtek a megfertőződött Duncan környezetében, és számos óvintézkedést figyelmen kívül hagytak.
A nevét elhallgató ápoló kedden jelentkezett be a kórházba, ahol magas lázra panaszkodott. Miután elkülönítették és kikérdezték, nyilvánvalóvá vált, hogy az ebola tünetei mutatkoznak a férfin. Szerdán ezt az austini állami közegészségügyi laboratóriumban elvégzett vizsgálat is igazolta. Az eredményt még meg kell erősítenie az országos járványügyi hivatal központjában, Atlantában elvégzendő vizsgálatnak.
Az első olyan ápoló, aki ellátta Duncant és beteg lett, Nina Pham kedden azt mondta, jól van. A texasi presbiteriánus kórház megerősítette ezt, és közölte, hogy 76 olyan embert vettek megfigyelés alá, akik valamilyen módon kapcsolatba kerülhettek a libériai férfival.
Forrás: AFP, AP, Reuters, MTI



