A németországi Lipcsébe szállítottak és ott kezelnek egy ebola-vírussal fertőzött beteget - közölték a szászországi egészségügyi hatóságok. A Szent György kórház annyit közölt, hogy csütörtökön tervez tájékoztatást adni a részletekről.
Németországban már felépült egy ebola-fertőzött
A beteget, az ENSZ egy munkatársát szállító repülő csütörtök hajnalban érkezett meg Lipcse és Halle közös repülőterére. Az illetőt a lipcsei Szent György kórház súlyosan fertőzött betegek számára elkülönített osztályán fogják kezelni.
A beteg állapotáról nem közölt információkat a szászországi egészségügyi minisztérium. A kórház annyit közölt, hogy csütörtökön tervez tájékoztatást adni a részletekről.
Németországban korábban már sikeresen kezeltek egy ebolával megfertőződött beteget. Hamburgi kezelésének köszönhetően a múlt héten felépült az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egy munkatársa, akit még augusztus végén szállítottak a német város egyetemi klinikájára. Szintén Németországban, Frankfurtban kezelnek egy ugandai orvost, aki Sierra Leonéban kapta el a vírust, ahol egy olasz segélyszervezet munkatársaként küzdött a járvány ellen.
Az Európai Unió arról döntött szerdán, hogy "megerősíti az utazók és az egészségügyi szakemberek tájékoztatását", megelőzendő az ebola behurcolását az unió országaiba.
Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint a járvány által legsúlyosabban érintett Nyugat-Afrikai országokban - Guineában, Sierra Leonéban és Libériában - 8033 fertőzöttet regisztráltak, s közülük 3865 ember - majdnem minden második fertőzött - belehalt a súlyos vírusos betegségbe. Ez a legsúlyosabb ebola-járvány a vírus közel negyven évvel ezelőtti megjelenése óta.
Meghalt az Amerikában diagnosztizált ebola-fertőzött férfi
Meghalt szerdán a Dallasban kezelt Thomas Eric Duncan libériai állampolgár, akit a mostani járvány során az Egyesült Államokban elsőként diagnosztizáltak Ebolával. A férfi szeptember 20-án érkezett az Egyesült Államokba, s néhány nappal később elhatalmasodott rajta a betegség, de amikor orvoshoz fordult, először hazaküldték a kórházból. 
Szerdán kórházba szállítottak egy texasi seriffhelyettest, aki járt abban a lakásban, ahol a Dallasban ebolában elhunyt libériai Thomas Eric Duncan lakott. A Dallas megyei Frisco városban élő rendőrnél, aki "valamilyen módon érintkezésbe lépett" Duncan családtagjaival, több, az eboláéra emlékeztető tüneteket észleltek.Az egészségügyi szakemberek szerint a kockázat szintje alacsony, s a meg nem nevezett férfit elővigyázatosságból különítették el. A laboratóriumi vizsgálatok eredményére legalább két napig várni kell.
A hétvégétől az Egyesült Államok keleti felének öt legnagyobb nemzetközi repülőterén szűrni fogják az ebola-sújtotta nyugat-afrikai országokból érkezett utasokat. Egyebek között kézi szkennerrel fogják megvizsgálni a beutazók testhőmérsékletét.
Egy véletlen mozdulat miatt haphatta el a betegséget a spanyol ápolónő
Az ebolával megfertőződött spanyol ápolónő úgy kaphatta el a betegséget, hogy véletlenül megérintette arcát azzal a védőkesztyűvel, amelyet egy karanténban kezelt ebolás beteg ápolásához vett fel - mondta szerdán egy spanyol egészségügyi tisztségviselő.
German Ramirez szerint a madridi III. Károly kórházban dolgozó ápolónő úgy emlékszik, egyszer hozzáért arcához a védőruhához tartozó kesztyűvel, amikor elhagyta a Sierra Leonéból ebola-fertőzéssel hazatért 69 éves spanyol pap kórtermét. Az ápolónő, Teresa Romero korábban annak a kórházi csoportnak volt a tagja, amely a múlt hónapban vérzéses lázban meghalt misszionárius lelkészt kezelte. Ugyanabban a kórházban kezeltek korábban egy másik spanyol segélymunkást is, akivel szintén hazaszállítása után végzett a kór.



