Az ebolával megfertőződött ápolónő mellett szerdáig további öt embert különítettek el abban a spanyolországi kórházban, ahol korábban már ketten belehaltak a vírus okozta vérzéses lázba. Közben Sierra Leonéból olyan hírek érkeztek, hogy a fertőzés miatt meghalt emberek holttestei fekszenek az utcákon. Sztrájkolnak a halottszállítók, a hatóságok ugyanis nem fizették ki munkabérüket.

Holttestek az utcákon
Az ebola-fertőzés miatt meghalt emberek holttestei fekszenek az utcákon Sierra Leonéban, ahol sztrájkolnak a halottszállítók, mert a hatóságok nem fizették ki munkabérüket - jelentette szerdán a nyugat-afrikai országban működő állami média. A freetowni egészségügyi minisztérium szóvivője közölte, hogy a helyzet "nagyon kínos", és már átcsoportosították a megfelelő összeget a halottszállító csapatok járandóságának kifizetésére.



