Ebola Spanyolországban: Brüsszel magyarázatot vár Madridtól

Arra várnak választ, milyen hiányosságok vezettek az első Afrikán kívüli megbetegedéshez

Krónika
  • 2014.10.06. - 21:10

Az Európai Bizottság hétfőn levelet küldött a spanyol egészségügyi miniszternek, amelyben magyarázatot vár arra, hogy az óvintézkedések dacára hogyan fertőződhetett meg egy madridi ápolónő az ebola-vírussal - közölte kedden Frédéric Vincent, a brüsszeli testület egészségügyi kérdésekért felelős szóvivője. A spanyol ápolónő az első, aki Afrikán kívül kapta meg a járványos betegséget.

ebola
A kór mostani terjedése februárban Guineában kezdődött, a járvány azóta Nigériára, Sierra Leonéra, Libériára, a Kongói Demokratikus Köztársaságra és Szenegálra is átterjedt. Az Egészségügyi Világszervezet október 3-án közölt adatai szerint eddig 7492 embert fertőzött meg, akik közül több mint 3439-en haltak meg. Libériában a legsúlyosabb a helyzet, ott eddig 2069-en vesztették életüket a fertőzésben. Guineában 739, Sierra Leonéban 623, Nigériában pedig nyolc áldozatot szedett az ebola.

Forrás: MTI

Reklám