Lezárták a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet aktivistái ellen indított oroszországi büntetőeljárást - erősítette meg szerdán az orosz Szövetségi Nyomozó Bizottság.

Lezárták - az északi Jeges-tengerbe vezető Pecsora-öbölben, a Prirazlomnaja nevű orosz olajfúró toronynál - tavaly szeptemberben tartott akció résztvevői elleni ügyet.
Az Arctic Sunrise nevű jégtörőn utazó környezetvédők az akkor még csak tervezett, azóta meg is kezdett orosz olajkitermelés ellen tiltakoztak. Az orosz hatóságok erőszakkal megakadályozták, hogy az aktivisták feljussanak a fúrótoronyra, majd őrizetbe vették őket. Előbb kalózkodással, majd garázdasággal vádolták meg az aktivistákat, akiket csak tavaly december végén, elnöki amnesztia keretében engedtek szabadon.
Forrás: MTI



