Közel-Kelet

Támadás érte a Vöröskereszt libanoni központját

A libanoni állami hírügynökség szerint egy ember meghalt, több jármű megsérült

Halálos áldozata is van a Vöröskereszt libanoni, Türoszban található központja ellen indított izraeli légitámadásnak, és a szervezet több járműve is megrongálódott – jelentette hétfőn a libanoni állami hírügynökség; a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC) pedig mély aggodalmát fejezte ki a libanoni egészségügyi dolgozókat ért támadások miatt.

Támadás érte a Vöröskereszt libanoni központját
A libanoni Türoszban érte izraeli légicsapás a Vöröskereszt központját
Fotó: AFP/Kawnat Haju

Az ICRC közleménye nem közölt részleteket az áldozatról és arról sem, hogy kit tart felelősnek az akcióért; de Agnes Dhur, az ICRC libanoni vezetője a segítségre szoruló emberek szempontjából „rendkívül aggasztónak” nevezte azon munkatársaik elvesztését, akik hivatásszerűen végeznek életmentő tevékenységet. Ezért arra figyelmeztetett, hogy „lehetővé kell tenni a humanitárius és orvosi személyzet számára, hogy eljuthasson a sebesültekhez és védelmet kell biztosítani számára a sértetlen közlekedéshez is”.

A Libanoni Vöröskereszt egy önkéntese a dél-libanoni Bint Dzsbeil térségében életét vesztette egy izraeli dróntámadásban. Az izraeli hadsereg az eset kapcsán azt közölte, hogy az Irán-barát síita libanoni szervezet, a Hezbollah egyik „terroristájára” csapott le a területen; hozzátéve, hogy az incidenst vizsgálják.

Kapcsolódó írásaink