Megkezdődött a külhoni magyar szakképzés éve-program előkészítése

Határon túl
  • 2014.10.20. - 13:51

Külhoni szakiskolai vezetőkkel és szakemberekkel egyeztetett Potápi Árpád János, nemzetpolitikai államtitkár a külhoni magyar szakképzés éve programról hétfőn a fővárosi Magyarság Házában.

A nemzetpolitikai államtitkárság közleménye szerint a Nemzetpolitikai Kutatóintézet által szervezett egyeztetésen feltárták a külhoni magyar szakképzés problémáit. A megbeszélésen javaslatok születtek a külhoni szakképzés megújítása, hatékonysága és versenyképessége érdekében szükséges lépésekről, megalapozva ezzel az államtitkárság jövő évi tematikus programjának, a 2015 a külhoni magyar szakképzés évének az alapjait, irányait.
Az államtitkár júliusban a Kárpát-haza Fejlesztési Fórumon jelentette be, hogy a Kárpát-medencei szakképzés lehet a következő év központi programja az óvodák, kisiskolák és a tehetséggondozás után. Potápi Árpád beszédében akkor kiemelte: fontos, hogy a szakképzés területén meglévő Kárpát-medencei együttműködést még jobban összehangolják, a kapcsolatrendszert megerősítsék.

Reklám