Eltörölte az EMNT bírságát a romániai bíróság

A székely zászló nem reklámzászló - hangoztatta az EMNT ügyvédje

Határon túl
  • 2014.10.07. - 15:35

Megrovásra enyhítette az EMNT bírságát kedden a Marosvásárhelyi Bíróság. A 2 millió forintos büntetést a helyi rendőrség rótta ki a az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanácsra (EMNT) a reklámzászlókra vonatkozó törvény alapján a székely zászló kitűzése miatt.

Csak részben fogadta el a bíróság az EMNT panaszát: a bírságolási jegyzőkönyv megsemmisítése helyett az alapfokon eljáró bíróság a kirótt 30 ezer lejes (kétmillió forintos) bírságot megrovásra enyhítette. 

Kincses Előd, az EMNT ügyvédje elmondta, hogy nem tudnak örülni az ítéletnek, mert az még most is reklámzászlónak tekinti a székelység szimbólumát. Újabb fellebbezésre készülnek - tette hozzá. 

székely zászló
Reklám