Az államigazgatásban kiemelkedő teljesítményt nyújtó szakembereknek és a gazdasági élet kiválóságainak nyújtott át elismeréseket Varga Mihály az 1956-os forradalom kitörésének ötvennyolcadik évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen.
A nemzetgazdasági miniszter ünnepi köszöntőjében kiemelte: 1956. október 23-án mi, magyarok bebizonyítottuk, hogy lelkierőben a legnagyobb nemzetek közé tartozunk. Kilátástalannak látszó harcunkkal is azt üzentük a világnak, hogy független nemzetként akarunk élni, sorsunkról magunk akarunk dönteni és nem engedünk semmilyen fenyegetésnek. Kitartunk emellett ma is, érkezzen a támadás belülről, vagy máshonnan, tetteinket továbbra is kizárólag a magyar értékek, a magyar emberek érdekei és Magyarország sikere vezérli – mondta.
A miniszter Magyar Gazdaságért Díjat kilenc, Lónyay Díjat tizenegy, Miniszteri Elismerő Oklevelet pedig ötvenhét kitüntetettnek adott át. A Magyar Gazdaságért Díjat Szajlai Csaba Péter gazdasági újságíró, a Magyar Hírlap főmunkatársa és az Echo TV munkatársa is átvette Varga Mihálytól.



