Elindította a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a környezet védelmét és az energiahatékonyság növelését szolgáló programjait.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében az NFM első körben 58 milliárd forinttal támogatja a települési vízellátáshoz, szennyvízelvezetéshez és tisztításhoz kapcsolódó projekteket – jelentette be tegnap Szabó Zsolt fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkár. A KEHOP többek között a víziközmű-fejlesztéseket, az árvízvédelmet, a természetvédelmet, az épületek energiahatékonyságának és a megújuló energiák részarányának növelését támogatja. A második körben a vízgazdálkodási és az ár- és belvízvédelmi beruházásokat támogatná a tárca. A 2014–2020-as uniós költségvetési ciklusban a tárca a hazai társfinanszírozással együtt 1116 milliárd forintot fordíthat a fejlesztési projektekre.
Szabó Zsolt bejelentette azt is, hogy a társasházak energiahatékonyságának javítására várhatóan még az idén újabb pályázatokat ír ki a minisztérium tízmilliárd forint összegben.