Augusztusban 5,7 százalékkal csökkent az ipari termelés az előző havitól, míg éves szinten 0,5 százalékkal nőtt a kibocsátás - erősítette meg az egy héttel ezelőtt közölt előzetes adatokat jelentésében kedden a Központi Statisztikai Hivatal.
A termelésnek az előző hónapokhoz képest jóval kisebb növekedését a járműgyártás, illetve a hozzá kapcsolódó beszállítói ágazatok növekedésének lassulása, illetve az élelmiszeripar visszaesése okozta.
Az ipar belföldi értékesítése 0,3 százalékkal, az export 2,5 százalékkal nőtt tavaly augusztussal összevetve, a júliusi 4,8, illetve 15,3 százalékos kiugróan magas ütemet követően.
Forrás: MTI



