A Greenpeace a paksi megállapodás felbontását követeli

Nem transzparens a Roszatom műkődése, ráadásul a tervezettnél drágábban is épít

Gazdaság
  • 2014.10.06. - 18:15

A Greenpeace felszólította a kormányt, hogy álljon el a Roszatommal és az orosz állammal kötött paksi "paktumtól. A környezetvédő szervezet szerint az orosz állami cég működése nem átlátható, és biztonsági aggályok is felmerülnek a projekttel kapcsolatban. A Roszatom beruházásait költségtúllépés is jellemzi, állítja a Greenpeace.

Rosszatom nagy
a környezetbe. 
Magyarország Paksról származó hulladéka is Majakra kerül. 

 "A Greenpeace felszólítja ezért a magyar kormányt, hogy álljon el minden Majakba induló szállítástól, és a paksi bővítéstől. Valamint felszólítjuk az Országos Atomenergia Hivatalt (OAH), a felelős kormányszerveket és mindkét paksi atomerőművi céget, hogy hozzák nyilvánosságra: milyen bizonyítékaik vannak arra, hogy a Magyarországról kiszállított sérült és kiégett fűtőelemek reprocesszálása során nem kerül radioaktív szennyeződés a környezetbe."

Reklám