A kormány célja a magyar élelmiszerek minél nagyobb arányú felhasználása a közétkeztetésben – jelentette ki Varga Mihály Szekszárdon, a város felújított piacának átadóján. A nemzetgazdasági miniszter hozzátette, az egészséges élelmiszerek elsősorban hazai termékek, ezért a családi gazdaságoknak kiemelt szerepet szán a kormány.
„Örömmel látom, hogy a külföldi áruk bűvölete után kezdünk visszatalálni a magyar élelmiszerekhez, és rájönni arra, hogy a több ezer kilométerről érkező termék nem biztos, hogy azt a minőséget nyújtja, mint a helyi termelőké” – mondta Varga Mihály az európai uniós támogatással újjáépített szekszárdi piac átadásának alkalmából. A miniszter kiemelte, hogy Magyarország agrárstratégiájának egyik alappillére az élelmiszer-biztonság, ezért is szán kiemelt szerepet a kormány a családi gazdaságoknak, helyi termelőknek. Mindazok, akik magyar kistermelőktől vásárolnak, támogatják a magyar vidéket és a hazai munkahelyeket, egyúttal megbízható minőségű áruhoz jutnak.
Horváth István, Szekszárd Fidesz–KDNP-s polgármestere a piac átadásán elmondta, hogy a 2013 szeptemberében kezdett átépítés a belváros rekonstrukciójának második ütemében zajlott. A régi, nyitott piac épületeit és acélszerkezetét elbontották, majd ezernyolcszáz négyzetméteres kistermelői piacteret alakítottak ki. Ezt több mint hatszáznyolcvan négyzetméteres, több mint száz férőhelyes parkolóval, valamint háromszáznyolcvan négyzetméteres, négyszáz ember befogadására képes közösségi házzal egészítették ki. Az új létesítményeket energiatakarékos rendszerekkel szerelték fel, a termelők, árusok és vásárlók komfortosabb, nagyobb és modernebb épületet vehettek birtokba a héten – mondta Horváth István. A beruházás 1,65 milliárd forintba került, amelyből kilencszáztízmillió forint európai uniós támogatás volt.
A polgármester és a miniszter mellett a piacteret Ács Rezső Fidesz–KDNP-s alpolgármester és Peresztegi Imre, a kivitelező ZÁÉV Zrt. vezérigazgatója adta át mintegy kétszáz szekszárdi jelenlétében.



