Hamarosan az Egyesült Államok lesz a világ legnagyobb kőolaj kitermelő országa, ezzel megelőzve Szaúd-Arábiát. Elemzők szerint a közel-keleti harcok ellenére lementek az olajárak és az amerikai kitermelési boom stabilizálta a piacokat.
George W. Bush még a 2. Öböl-háború idején Amerika számlájára rótta, hogy olajfüggő, és ezt minél előbb fel kell számolni. De az "olajért indított háborút követően" az Egyesült Államok úgy tűnik, nemsokára a legnagyobb olajkitermelő állam lesz a világon.




