Megkezdik Pakson az új orosz fűtőanyag használatát

A fűtőanyagkazettákban levő módosított üzemanyag javítja az atomerőművek gazdaságosságát

Gazdaság
  • 2014.10.02. - 20:34

Októberben a paksi atomerőműben megkezdik az új, második generációs orosz fűtőanyag használatát, és így átállnak a 15 hónapos fűtőanyagciklusra a harmadik blokkban - jelentette be az Orosz Állami Atomenergetikai Konszern (Roszatom) nukleáris fűtőanyagot gyártó vállalata, a Tvel.

üzemagyag
Reklám